Статьи‎ > ‎

Відповідальність за водіння у нетверезому стані

Щороку збільшується кількість дорожньо-транспортних пригод, в яких якимось чином причетні або винні п'яні водії. У кожному новому році з'являється новий законопроект, і згодом, в Закон України, в подальшому вносяться поправки, якими обтяжується відповідальність водіїв за керування автомобілем у нетверезому стані. 
Станом на сьогоднішній день, значно збільшені санкції за керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. Якщо водій попався нетверезий за кермом у перший раз, він сплатить 10200 грн. та позбавиться водійських прав строком на один рік. Якщо протягом року водій вчинить подібне правопорушення повторно, йому доведеться сплатити вже 20400 грн. та втратити право керування транспортними засобами строком на три роки.
Особа, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 40800 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі 40800 грн. з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
За вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі, водієві прийдеться сплатити 20400 грн або відбути адміністративний арешт на строк п’ятнадцять діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
Невдовзі планується запровадити покарання для водіїв, які спровокували ДТП у нетверезому стані, у вигляді позбавлення волі від 7 до 12 років з позбавленням права керувати транспортним засобом на строк від п’яти до десяти років. Відповідний законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху" наразі перебуває на розгляді Верховної Ради.
Все ж раджу водієві не проводити експерименти над своєю долею, оскільки перебувати за кермом в нетверезому стані вкрай небезпечно, і наслідки можуть бути, досить жахливими.
Найпростішим і вірним варіантом вирішення проблеми – сідати за кермо лише в тверезому вигляді. Але якщо таке все ж сталося, то в судовому розгляді потрібно буде доводити, що це було повсякденним ліками і саме воно знизило Ваш рівень пильності та уваги в дорозі. І тут Вам якраз знадобитися фахівець вузького профілю - адвокат по ДТП, адже розібратися в усіх правових нюансів зможе лише гігант юриспруденції. 
Адвокатське об'єднання «Захист» спеціалізується на подібних ситуаціях і багато наших клієнтів залишилися задоволені, адже у нас працюють кваліфіковані та досвідчені адвокати, які і Вам допоможуть розібратися з усіма питаннями.
За более подробной информацией и предварительной записи на консультацию обращайтесь по телефону: 
096-94-86-225, 050-70-77-993.
Comments