Статьи‎ > ‎

Штраф за "п'янку" за кермом

Одним з найбільш серйозних, але в той же час і найпоширеніших порушень ПДР, що виявляються на дорозі співробітниками патрульної поліції, є керування транспортним засобом у стані сп'яніння.
Слід зазначити, що раніше відповідальність за керування транспортним засобом у нетверезому стані була більш лояльною, але на сьогодні покарання стало жорсткішим.
Президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції».
До цього дня штраф за водіння у нетверезому стані становив 3400 гривень. Тепер, згідно з законом, керування транспортом особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортом особі, яка перебуває в стані сп’яніння, передбачає штраф у розмірі 10200 грн та позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік. 
Повторне протягом року вчинення цих порушень передбачає накладення штрафу на водіїв у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20400 грн) та позбавлення права керування транспортними засобами на строк три роки, і на інших осіб – накладення штрафу 20400 грн з оплатним вилученням транспортного засобу чи без вилучення. 
Водії, які двічі протягом року піддавались адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, штрафуватимуть на 40800 грн (2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) та позбавлятимуть права керування транспортними засобами на строк 10 років.

Вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк п’ятнадцять діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
Таким чином, логічно, що будь-яка особа незалежно від її майнового становища, якщо вона в будь-який час допустила керування автомобілем у нетверезому стані, то має бути притягнута за це до відповідальності.
Однак, наявність самої лише можливості притягнути до відповідальності особу, яка керує автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, ще не означає її повноцінну реалізацію на практиці. Тобто, не завжди той, кого поліцейські спіймали п’яним за кермом, отримає покарання. Оскільки, існують окремі випадки, коли особу не було притягнуто до відповідальності за керування автомобілем в нетверезому стані.
В таких випадках, найкращим варіантом буде звернутись до адвоката, який допоможе Вам мінімізувати наслідки в подібних ситуацій. Для цього Вам необхідно зателефонувати у Центр надання юридичної допомоги «Захист», де наші кваліфіковані адвокати допоможуть розібратися з усіма питаннями.
За более подробной информацией и предварительной записи на консультацию обращайтесь по телефону:
 096-94-86-225, 050-70-77-993.Comments