Статьи‎ > ‎

Ст. 130 КУпАП: штраф або позбавлення права керування транспортним засобом

Керування в стані алкогольного чи іншого сп’яніння є найбільш тяжким порушенням у сфері безпеки дорожнього руху. 
Керування автомобілем у нетверезому стані є однією з найголовніших причин порушення правил дорожнього руху, спричинення аварій і загибелі людей. За нього передбачені найвищі штрафи.
Тому, давайте розберемося чи передбачено нормами законодавства лише накладення штрафу за водіння автомобілем у нетверезому стані і чи завжди таке правопорушення тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами.
Згідно ст. 130 КУпАП особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності, якщо вона:
керувала транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції;
передала керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
відмовилась від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Законодавством встановлені такі розміри штрафів, щодо керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції:
якщо такі дії вчинені вперше протягом року – штраф у розмірі 10200 гривень з обов’язковим позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік;
якщо ці дії вчинені повторно (вдруге) протягом року – штраф у розмірі 20400 гривень з обов’язковим позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки;
якщо особа вже двічі протягом року притягалася до відповідальності за подібні дії – штраф у розмірі 40800 гривень з обов’язковим позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Таким чином проаналізувавши норми чинного законодавства, можна дійти висновку, що за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП не тільки накладається штраф, а й особу позбавляють права керування транспортним засобом.
Варто зазначити, що для притягнення до відповідальності за ст. 130 КУпАП не має значення, протягом якого часу особа, яка перебуває у стані сп’яніння чи під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, керувала транспортним засобом. Правопорушення вважають закінченим з того моменту, коли останній почав рухатись. Тому, в будь-якому випадку, якщо особу буде зупинено поліцейськими та буде встановлено, що вона вживала алкогольні напої, стосовно неї складуть протокол про адміністративне правопорушення.
Однак, не потрібно зразу «опускати руки», шанс оскаржити протокол про адміністративне правопорушення завжди є.
Крім цього, в судовій практиці трапляються випадки, коли з об’єктивних причин особу не було притягнуто до адміністративної відповідальності, незважаючи на те, що відносно неї був складено протокол про адміністративне правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП.
Тому радимо Вам найняти досвідченого адвоката, що допоможе Вам пом’якшити санкції або й взагалі уникнути адміністративної відповідальності, та найбільш якісно захистити Ваші права та інтереси в суді.
Для цього Вам необхідно зателефонувати у Центр надання юридичної допомоги «Захист», де наші кваліфіковані адвокати допоможуть розібратися з усіма питаннями.

За более подробной информацией и предварительной записи на консультацию обращайтесь по телефону: 
096-94-86-225, 050-70-77-993.