Штраф за відсутність страховки      Статус обов'язкової страховки обумовлений прописаними в Правилах дорожнього руху обов'язками учасника дорожнього руху. Пунктом 2.1 Правил дорожнього руху України встановлено перелік документів, які водій повинен мати при собі обов'язковому порядку і наявність надає  водієві право починати рух та бути учасником дорожнього руху. Якщо при виїзді з гаража або стоянки у того, хто знаходиться за кермом, немає хоча б одного з перерахованих документів, то це кваліфікується як адміністративне порушення.

      Отже, сідаючи за кермо та починаючи рух, водій повинен мати:
      • Посвідчення водія;
      • Документ, що підтверджує реєстрацію авто;
      • Спеціальний дозвіл на використання проблискових маячків (якщо такі присутні на авто);
      • Маршрут та графік руху вантажних ТЗ, які перевозять небезпечний вантаж;
      • Страховку ОСЦПВ.
      Винятком з правил є представники деяких пільгових категорій. Так, не зобов'язані оформляти поліс такі особи:
      • учасники бойових дій;
      • водії, керуючі автомобілем, який знаходиться у власності у особи з інвалідністю I гр.;
      • інваліди війни та I гр.
      АЛЕ, правила дорожнього руху також говорять про обов'язковість надання документа (посвідчення), який звільняє водія від придбання Полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.
      Варто пам'ятати, що у разі коли ДТП сталася з вини особи з даної категорії, виплата компенсації лягає на плечі фондів Моторного бюро України. Це затверджено на офіційному рівні, відповідно до ст. 13 Закону України «Про обовязкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».
      Відповідно до ч.1ст 126 КУпАП, керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, а також поліса (договору) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката «Зелена картка»), —
         тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
      Отже, штраф за керування транспортним засобом без поліса (договору) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів тягне за собою штраф у розмірі 425 гривень.
      Слід пам’ятати, що постанова про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена.
      Відповідно до ст. 289 КУпАП строк оскарження Постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху становить 10 днів.
Порядок оскарження постанови

                    Судовий                                                                                                                                     Позасудовий ( звернення
                    (Звернення з адміністративним                                                                                     до вищестоящого органу
                    позовом до суду)                                                                                                                     (посадової особи)
                                                                                   
      Слід наголосити і на тому, що за останній час судова практика складається наступним чином: суди масово визнають дії поліцейських незаконними і продовжують скасовувати штрафи поліції через безпідставне вимагання полісу страхування.
      Як таке, не пред’явлення поліцейському полісу страхування тягне за собою штраф у розмірі 425 грн. Однак вимагати для перевірки поліс страхування поліцейські мають за наявності двох конкретних випадків:
      – при складанні протоколу щодо порушень правил дорожнього руху;
      – при оформленні дорожньо-транспортної пригоди.
      Якщо ж поліцейський не здійснює процедури складання протоколу чи не оформляє ДТП, він не має права вимагати поліс страхування.
      

      Отже, якщо у Вас сталася така неприємність – це не привід засмучуватись.
      Адвокатське об’єднання «Захист» завжди готове відстоювати ваші права та законні інтереси.
За більш детальною інформацією та для отримання консультації звертайтеся за телефоном +38 (095) 511-56-23; +38 (063) 108-09-52