Статьи‎ > ‎

Розмови по телефону за кермом: що потрібно знати?

У наш час сучасні технології є невід’ємною частиною життя кожної людини. Телефон є однією із незамінних речей і водії часто користуються ним під час управління своїм автомобілем.

Однак, навіть на секунду втративши пильність, відволікаючись на телефон, можна потрапити в дуже неприємні ситуації: проїхати на червоне світло світлофора, зменшити поле зору, помилитися в оцінці швидкості та відстані до інших транспортних засобів тощо. Всі розуміють проблему небезпеки розмов по телефону під час керування, коли його тримають в руках (а ще більше коли переглядають стрічку новин у одній із соціальних мереж або «набирають» повідомлення), але все ж таки нехтують цими правилами дорожнього руху.

Згідно з пунктом 2.9 (д) Правил дорожнього руху України, водієві забороняється під час руху транспортного засобу користуватися засобами зв'язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання).

У зв’язку з немалою кількістю дорожньо-транспортних пригод, які були пов’язані із розмовами по телефону за кермом, українським законодавством було передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 425 до 510 гривень, а якщо при цьому виникла аварійна ситуація – штраф від 680 до 850 гривень або позбавлення права керувати транспортними засобами строком від 6 до 12 місяців.

Використовувати засоби зв'язку можна тільки за допомогою спеціальної гарнітури, яка дозволяє не відволікатися від керування транспортним засобом. Тим не менш, навіть розмови по телефону за кермом за допомогою гарнітури "hands-free" радимо звести до мінімуму.

Що ж робити, якщо все-таки виникла необхідність відповісти на телефонний дзвінок під час керування і в цей час Ви були помічені співробітником поліції?

1) Спробуйте пояснити ситуацію: у Ваших родичів проблеми зі здоров’ям і Ви не могли не відповісти на дзвінок, від Вашої відповіді залежало підписання контракту, який готували досить тривалий час тощо.

2)  Необхідно пам’ятати, що Правилами дорожнього руху встановлено можливість відступу від вимог законодавства в умовах непереборної сили або якщо іншими засобами неможливо запобігти власній гибелі або нанесенню шкоди іншим громадянам.

3) Якщо все ж таки співробітником поліції було складено протокол про адміністративне правопорушення, перевірте правильність його складання, викладіть в ньому письмово свої пояснення  та зверніться до адвоката для надання правової допомоги. 

За більш детальною інформацією та записом на консультацію звертайтеся за номером: 050 70 77 993, 096-94-86-225