Забрали автомобіль за неправильне паркування. Що робити?


Якщо працівники поліції виявляють автомобіль, який здійснює зупинку або стоянку з порушенням ПДР і суттєво перешкоджає дорожньому руху, вони повинні виконати його тимчасове затримання - викликати евакуатор і відправити такий автомобіль на штрафмайданчик.
У випадках, коли водій присутній на місці події, евакуація автомобіля-порушника не проводиться. Патрульний поліцейський виписує водієві штраф, після чого той повинен прибрати автомобіль з місця, де парковка, зупинка або стоянка заборонені.
Якщо ж водій з'являється на місці вже після того, як поліцейський викликав евакуатор, виклик евакуатора скасовується і евакуація не проводиться, навіть якщо евакуатор вже прибув за таким викликом.
У разі, якщо автомобіля немає на місці, водій повинен зателефонувати на гарячу лінію патрульної поліції, щоб перевірити, чи не евакуйований  його автомобіль на штрафмайданчик 
Після цього, Вам необхідно буде оплатити штраф за неправильне паркування, а також послуги з евакуації та зберігання. І лише після цього Ви зможете забрати свій автомобіль.
Досить важливо оглянути місце, де Ви здійснили паркування свого транспортного засобу. Адже, поліція має право затримати та евакуювати транспортний засіб при виявленні паркування із порушенням ПДР, а саме: повинен бути наявним факт порушення водієм ПДР щодо паркування; якщо розміщення  припаркованого  транспортного  засобу суттєво перешкоджає дорожньому   руху.  І лише за наявності зазначених двох умов, дає право полісмену затримати та евакуювати транспортний засіб. Тому, якщо Ваш транспортний засіб суттєво не перешкоджає іншим автомобілям та не створює незручностей іншим учасникам дорожнього руху, евакуювати його немає необхідності.
І, пам’ятайте, що будь-яке рішення Ви зможете оскаржити у судовому порядку чи у вище стоячому наглядовому органі. У випадку задоволення скарги водія і скасування постанови про адміністративне правопорушення, водій не повинен сплачувати штраф. Якщо суд визнає неправомірними дії поліцейського щодо евакуації автомобіля, по іншому вирішується і питання оплати евакуації та зберігання ТЗ на штрафмайданчику.
Відповідно до ст. 16  ЗУ «Про звернення громадян» скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.
Відповідно до ст. 17  ЗУ «Про звернення громадян» скарга на рішення, що оскаржувалось, може бути подана до органу або посадовій особі вищого рівня протягом одного року з моменту його прийняття, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина з прийнятим рішенням. Скарги, подані з порушенням зазначеного терміну, не розглядаються. Термін подання скарги мною не пропущений.
Пам’ятайте про свої права та будьте обережними на дорозі!
Якщо Ви опинилися у такій ситуації, то найкращим варіантом буде звернутися до хорошого адвоката, якого Ви зможете знайти у Адвокатському об'єднанні «Захист», оскільки наші кваліфіковані та добре обізнані в таких справах адвокати, доможуть Вам розібратись з будь-якою проблемою та підготувати всі необхідні документи.

За более подробной информацией и предварительной записи на консультацию обращайтесь по телефону: 
096-94-86-225, 050-70-77-993.
Comments