Статьи‎ > ‎

Як повернути водійські права після спливу трьохмісячного строку?

Досить поширеною є ситуація, коли працівники поліції під час складання протоколу про адміністративне правопорушення вилучають права водія і видають тимчасовий дозвіл на керування транспортним засобом строком на три місяці.

Чому саме на три місяці? Відповідно до частини 2  статті 38 КпАП України, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.

Якщо протягом вказаного строку (три місяці) судом буде прийнято судове рішення, то тут все просто.

Але що ж робити, якщо три місяці пройшло, справа судом не розглянута, а керувати транспортним засобом потрібно і надалі кожного дня. Звичайно, порушувати законодавство і їздити без прав - не вихід. Тому потрібно виконати наступні дії:

1)Звертаємося до суду із клопотанням про закриття провадження у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

2) Паралельно із виконанням першого пункту надсилаємо до суду заява про надання інформації стосовно розгляду Вашої справи про адміністративне правопорушення.

3) Готуємо заяву до Управління патрульної поліції про повернення посвідчення водія.

4) Звертаємося до УПП з вищевказаною заявою та додатками до неї: тимчасовим дозволом на керування транспортним засобом, довідкою із суду про стан розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Бажаємо Вам ніколи не потрапляти в дорожньо-транспортні пригоди та не мати подібних проблем.


У разі виникнення питань та для отримання більш детальної інформації звертайтеся за телефонами:
096-94-86-225, 050-70-77-993.

Comments